Beethovenova přátelství

Olomoucké hudební jaro

Informace ke staronovému festivalu Olomoucké hudební jaro, jehož pořadatelem je spolek Olomoucké barokní slavnosti, z.s., naleznete na www.festival-olomouc.cz.

Beethovenova přátelství

Jubilejní koncert

Jubilejní koncert, vrchol X. ročníku festivalu, spojuje 3 muže, které propojilo přátelství a láska k hudbě. Skladatelé Ludwig van Beethoven, Pavel Vranický a olomoucký arcibiskup Rudolf Jan Habsburský. Koncert proběhne pod taktovkou dirigenta světového formátu, Jose van Immerseela.

Volantes OrchestraImmerseelBeethovenVranickýsymfonickýkoncert


Klášterní Hradisko, Olomouc

4.8.2022 19:30
Vstupenky

Příběh

Období, ve kterém Beethoven žil, bylo bohaté na skladatele, kteří se zapsali do dějin hudby. Ať už je to Mozart, Haydn, Weber nebo Hummel. Hudebním centrem byla Vídeň, kam přijížděli umělci z celé Evropy. Jedním z nich byl i Pavel Vranický, skladatel a dirigent českého původu (narozen v Nové Říši). Byl to právě Pavel Vranický, kdo také patřil do nejužšího okruhu Beethovena a na jeho výslovné přání dirigoval v roce 1800 premiéru jeho První symfonie. Přestože Pavel Vranický patřil skladatelsky na stejnou úroveň jako jeho přátelé a kolegové, dnes toto jméno můžete slyšet prakticky jen zřídka.

Program

Pavel Vranický (1756–1808): Symfonie C dur, op. 33, č. 2 - "Siri Brahe"

Ludwig van Beethoven (1770–1827): Klavírní koncert č. 5 Es dur, op. 73 - “Císařský”

Historický kontext

Ludwig van Beethoven (1770–1827) – výročí 195 let od úmrtí

Obsazení

Klavír: Dominika Maszczyńska (PL)

Dirigent: Jos van Immerseel (BE)

Volantes Orchestra

Produkce: Studio Volantes

Obsazení

Kontaktujte nás

Neváhejte nás kontaktovat.